Galatasaray’a UEFA şoku!

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Araştırma Komisyonu, temsilcimiz Galatasaray ile yapılan anlaşmanın tekrar incelenmesi yönünde karar aldı.

UEFA, Galatasaray’ın Finansal Fair Play kapsamında aldığı cezayı ve sarı kırmızılı kulüp ile yapılan anlaşmayı yeniden inceleme kararı aldı.

Finansal Fair Play kapsamında UEFA ile bir anlaşma imzalayan Galatasaray ile ilgili UEFA’dan bir açıklama geldi. UEFA’nın internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Araştırma Komisyonu’nun, Galatasaray ile yapılan anlaşmayı yeniden inceleme kararı aldığı kaydedildi.

UEFA, 13 Haziran’da açıkladığı kararda sarı kırmızılı kulüp ile yapılan anlaşmada; ilk etapta 6 milyon Euro para cezası, bununla birlikte şartlara uyulmaması halinde Galatasaray’a 9 milyon Euro daha para cezası, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi için listeye 25 yerine 21 oyuncu yazılması, her geçen sezon mali şartlar yerine getirilirse bu sayının +1 olarak yükselmesi, 1’inci yıl en fazla 20 milyon Euro zarar, 2’nci yıl 10 milyon Euro zarar, 3’üncü yılda ise zarar etmemesi şartlarının olduğunu açıklamıştı.

Galatasaray’dan açıklama

Galatasaray Kulübü konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

İşte Sarı Kırmızılı kulübün yaptığı açıklama:

UEFA’nın Kulüp Finansal Kontrol Komitesi (CFCB) ile 13 Haziran 2018 tarihinde imzalamış olduğumuz yapılandırma sözleşmesi ile ilgili olarak bugün UEFA’nın resmi web sitesinde yayınlanan açıklamaya göre CFCB Soruşturma Kurulu (Investigatory Chamber) ile imzalamış olduğumuz yapılandırma sözleşmesi, CFCB Başkanı Jose Narciso da Cunha tarafından bir üst kurul olarak Yargı Kurulu’na (Adjudicatory Chamber) incelenmek üzere gönderilmiş olup UEFA’nın iç prosedürleri gereği gerçekleşen rutin bir işlemdir. Söz konusu Kurul ile imzalanan yapılandırma anlaşmasına herhangi bir etkisi yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir